Slovník pro mobilní telefony a tablety


Slovnik do mobilu a tabletu

Vývoj slovníků pro operační systém iOS a Android byl z ekonomických důvodů ukončen a aplikace jsou postupně stahovány z nabídky. Další vývoj by byl podmíněn několikanásobným zdražením ceny slovníků. Ty by pak ale byly v záplavě bezplatných slovníků neprodejné. Pokud tedy máte o rozsáhlé slovníky LangSoft zájem, neváhejte a slovníky si nainstalujte co nejdříve. Všechny slovníky LangSoft, které jsou nyní v obchodech App Store a Google Play, jsou funkční i v nejnovějších verzích operačních systémů iOS a Android.

Slovníky pro mobily a tablety se systémem iOS (iPhone a iPad)


Přehled funkčních verzí slovníků pro iPhone a iPad, které lze instalovat z obchodu App Store, je ZDE. Pro podrobné informace a pro možnost nainstalování těchto slovníků do svého telefonu či tabletu hledejte v aplikaci App Store slovo Langsoft. Zobrazí se tak všechny naše slovníky a výukové programy pro tento operační systém. Velmi staré verze programů již bohužel nelze upgradovat, kvůli velkým změnám, které byly udělány v operačním systému iOS. Jediným řešením je pouze neupgradovat na nové verze operačního systému iOS.

Slovníky pro Android


Přehled funkčních verzí slovníků pro mobilní telefony a tablety se systémem Android, které lze instalovat z obchodu Google Play, najdete ZDE. Prodej velmi starých verzí slovníků pro OS Android byl ukončen. Zatím se ale zdá, že i tyto verze jsou stále funkční v nových verzích Androidu. Stávající uživatelé, kteří mají ve svém mobilu naše slovníky nainstalované, si mohou slovní zásobu stáhnout a nakopírovat do svého mobilu či tabletu ručně. Soubory lze stáhnout z níže uvedených adres. Po stažení souborů pro vaši jazykovou verzi slovníku soubory nakopírujte do složky "imobidict" ve vašem mobilu či tabletu. Složka "imobidict" se vytvoří při instalaci slovníku z Google Play (případně ji vytvořte ručně). Podmínkou je, aby příslušná jazyková verze slovníku, resp. jeho ovládacího programu, byla ve vašem zařízení z Google Play nainstalována.

Uživatelé, kteří slovníky zakoupili, ale nemají je v mobilu nainstalované, si je mohou znovu nainstalovat ze zálohy Googlu. Pokud máte nový mobil, je podmínkou, aby byl v novém mobilu nastaven stejný uživatelský účet Googlu, jako byl v mobilu se kterým jste slovníky zakoupili. Sér. číslo slovníku není pro instalaci potřeba. V aplikaci Google Play použijete volbu "Moje aplikace a hry" a pak vyberete "Knihovna". Zobrazí se tak seznam dříve nainstalovaných aplikací. Ty pak lze znovu nainstalovat.

Databáze pro:


Veľký anglicko-slovenský slovník XXL
Soubor slovníkových dat ANSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDAN.SQLITE

Veľký německo-slovenský slovník XXL
Soubor slovníkových dat GRSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDGR.SQLITE

Taliansko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat ITSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDIT.SQLITE

Francúzsko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat FRSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDFR.SQLITE

Španielsko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat SPSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDSP.SQLITE

Veľký rusko-slovenský slovník XXL
Soubor slovníkových dat RUSK.SQLITE

Veľký rusko-český slovník XXL
Soubor slovníkových dat RUCS.SQLITE

Slovník cizích slov
Soubor slovníkových dat SCCS.SQLITE
Pozn. Tato bezplatná verze byla stažena z distribuce. K dispozici je verze pro iOS (iPhony a iPady), funkčně i obsahově značně rozšířená (nyní pravděpodobně nejrozsáhlejší slovník cizích slov).